Weekenden har budt på mange flotte resultater fra afkom efter vore hingste landet over
Der har igen i denne weekend været godt gang i såvel distriktsstævner som landsstævne landet over, hvilket selvfølgelig også har givet flotte resultater til afkom efter vore hingste.
Sportsrideklubben Aalborg - B-stævne - Dressur
MB1
Søensmindes Diablo e. De Noir - Michelle Lyngholm - 70,137 % - 5. plads
Nørregårds Denzel e. B. H. Don Romantic - Lars Bækgaard - 68,153 % - 6. plads
MB2
Søensmindes Diablo e. De Noir - Michelle Lyngholm - 69,474 % - 5. plads
Nørregårds Denzel e. B. H. Don Romantic - Lars Bækgaard - 69,013 % - 6. plads
MB3
Nørregårds Denzel e. B. H. Don Romantic - Lars Bækgaard - 70,417 % - 3. plads
dermed har Denzel opnået status som A-hest på kun et stævne!
MA1
Banja Luca e. De Noir - Michelle Lyngholm - 68,056 % - 3. plads
Prix St. George
Vladimor e. Krack C - Maik Kohlschmidt - 72,149 % - Vinder af klassen
Banja Luca e. De Noir - Michelle Lyngholm - 71,009 % - 3. plads
Corleone e. Crelido - Lone Christensen - 68,468 % - 5. plads
Ikast Rideklub - Midtjyskemesterskaber C-stævne Dressur
LA1
Holballe Dero e. De Noir - Katrine Seeberg Steffensen - 72,407 % - Vinder af klassen
Nybogårds Tapas e. Temptation - Stella Mark - 67,593 % - 7. plads
LA1 - kvalifikation
Holballes Dero e. De Noir - Katrine Seeberg Steffensen - 70,00 % - 4. plads
Birknæs Theo e. Temptation - Michael Nielsen - 68,704 % - 7. plads
LA3 Finale Rider Sport & JFP Murer & Tømrer a/s Ridersport
Vesterlunds Deseline e. De Noir - Karina Kristiansen - 66,552 % - 4. plads
MB2
Agertoft's Cazall e. Crelido - Mathilde Kure - 69,737 % - 2. plads
MB0 - kvalifikation
Rafaella K e. Skovens Rafael - Lisbeth Krog - 71,154 % - Vinder af klassen
Agertoft's Cazall e. Crelido - Mathilde Kure - 67,436 % - 5. plads
MB2 Finale Rider Sport & JFP Murer & Tømrer a/s Ridersport
Rafaella K e. Skovens Rafael - Lisbeth Krog - 70,789 % - Vinder af Klassen
Agertoft's Cazall e. Crelido - Mathilde Kure - 67,895 % - 4. plads
Karlslunde Rideklub - C-Stævne Spring
LC Met. B0
Vestergårdens Rikko e. Royal Z II - Christine Nina Kjær Hansen
Storbjergs Cruella e. Crelido - Annette Husted
MB1 - B4
Toftehøj's Cre'Diva e. Crelido - Kirstin Skoldshøj - 2. plads
MA1 - B4
Toftehøj's Cre'Diva e. Crelido - Kirstin Skoldshøj - 2. plads
MA2 - B1
Toftehøj's Cre'Diva e. Crelido - Kirstin Skoldshøj - Vinder af Klassen
Skårupgård Sportsrideklub - C-stævne Dressur
LA1
Isabella e. Gribaldi - Kirstine Koch Bejtrup - 79,259 % - 2. plads
Risvangs Grace Kelly e. Krack C - Helle Ibh - 69,63 % - 7. plads
Sundorfs Kuzco e. Krack C - Annie Nielsen - 68,148 % - 8. plads
LA2
Isabella e. Gribaldi - Kirstine Koch Bejtrup - 67,931 % - 4. plads
Ågerupgaard Sportsrideklub - Sjællandsmesterskaber - C-stævne dressur
Sjællands Mesterskab Young Rider
Solbakkegårds Bajano e. De Noir - Anne Bjerregaard - 67,949 % - 2. plads
Varde Sportsrideklund - C-stævne Dressur
LA4
Vesterdams Nrania e. De Noir - Gitte Madsen - 70,441 % - 2. plads
LA5
Palido e. Crelido - Signe Køhl Gøtske - 70,167 % - 2. plads